Így foglald le a (nem annyira) beteg gyereket
"Az attól függ, hogy hány beteg gyerek van itthon! :)))" - mondja Dóri, majd így folytatja - "Ha csak egy, akkor rá lehet venni egy kis békés rajzolgatásra, vagy kirakózásra, esetleg kitalálunk valami vagdosós-ragasztgatós balhét. Meg persze pótoljuk az iskolai tananyagot, mellém ül a feladatokkal, ha kell, akkor elmagyarázom, segítek, de közben viszonylag nyugiban lehet dolgozni." És hogy mihez kezd Dóri, ha egyszerre több gyerek is beteg? "Ha azt szeretném azt, hogy az arcukon pörögjenek, és szétbombázzák a gyerekszobát, miközben semmit nem pihennek, akkor muszáj bekapcsolni a tévét, vagy a tabletet."
Szandráéknál a LEGO az egyik legjobb mentőöv: "Mindkét gyerekem imád legózni, úgyhogy ha nekiállnak építeni, akkor azzal szuperül le tudják foglalni magukat hosszabb-rövidebb ideig, illetve a nagyobbik imád olvasni, és ha ezekkel el tudják foglalni magukat egy ideig, akkor addig én is tudok nyugiban tudok dolgozni. Sulis feladatokat már kevésbé szeretnek pótolni, de muszáj, úgyhogy oda szoktam ültetni őket magam mellé az asztalhoz, hogy tudjak segíteni nekik, és közben én is próbálok haladni." Persze van az a pont, amikor Szandráéknál is előkerül a kütyü: "Ha pl. megbeszélésem van, és látom, hogy a legózást már elunták, és már nagyon nem tudnak mit kezdeni magukkal, akkor engedem, hogy játszanak egy kicsit a telefonommal, vagy bekapcsolom valamelyik kedvenc mesét."
Vera gyerekei már nagyobbak, úgyhogy náluk ez már kevésbé téma: "Általában alszanak, ameddig akarnak, és utána egy rövid "beszéljük meg a napot" után, szabadfoglalkozás, aminek a vége általában filmezés vagy sorozatnézés. Ha nem annyira betegek, akkor elmennek edzésre, de ha nagyon (szerencsére erre nem is emlékszem, mikor volt utoljára ilyen), akkor munka után valamilyen társassal próbálkozunk. De igazából, tévézésbe és nyomkodásba fullad ez a nap, és elengedem ilyenkor."